Premier M. Morawiecki: Polska branża meblowa może być numerem jeden w Europie w ciągu kilku lat

Pierwsze miejsce polskiej branży meblowej w Europie jest ,,w zasięgu ręki” w ciągu kilku lat – powiedział w Piszu w woj. warmińsko-mazurskim premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu odwiedził tam firmę meblarską Telmex. Zakład produkuje meble głównie na potrzeby koncernu IKEA.

W trakcie rozmowy z dziennikarzami premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że polskie firmy meblowe odnoszą na świecie coraz większe sukcesy, a wkrótce mogą stać się numerem jeden na naszym kontynencie.

– Dzisiaj polskie meble na zachodzie też oznaczają czasami luksus, więc chciałem pogratulować z tego zakładu wszystkim polskim producentom mebli. Polscy producenci, rodzinne firmy, takie jak ta, odnoszą coraz większe sukcesy na całym świecie. Polska branża meblowa jest branżą eksportową numer jeden. My staramy się poprzez nasze finansowanie, przez nasze programy wsparcia, sprawiać, żeby ta branża meblowa była za chwilę numerem jeden w Europie i jest to możliwe. To pierwsze miejsce w Europie jest „ w zasięgu ręki” w ciągu kilku lat – mówił premier RP.

Szef rządu zwrócił też uwagę, że dla Polski ważne jest, by w takich miejscach jak Pisz powstawało jak najwięcej dobrych miejsc pracy. W tym celu – jak mówił – odtwarzane jest szkolnictwo zawodowe.

Podczas wizyty w woj. warmińsko-mazurskim premier Mateusz Morawiecki spotkał się również z przedsiębiorcami z regionu.

Na konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że jesteśmy na dobrej drodze, by likwidować bariery rozwojowe, a rządowi zależy, by ekspansja polskich firm na świat była jak najsilniejsza.

Firma Telmex, którą odwiedził premier, istnieje od 1989 r. W trzech oddziałach i spółce-matce zatrudnionych jest 700 osób.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl