fot. twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna: od 24 lutego do Polski z Ukrainy przybyło 2,125 mln osób

Od 24 lutego, czyli początku rosyjskiej inwazji, z Ukrainy do Polski przybyło 2,125 mln osób – poinformowała Straż Graniczna. W poniedziałek do godz. 15.00 granicę przekroczyło 18,1 tys. uchodźców.

„Od 24.02 do Polski wjechało z Ukrainy 2,125 mln osób. Dzisiaj tj.21.03 do godz. 15.00 #funkcjonariuszeSG odprawili 18,1 tys. podróżnych – to spadek o 9 procent (wczoraj 19,9 tys.)” – podała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.

SG zaznaczyła, że 9,6 tys. uchodźców z Ukrainy do Polski przybyło przez granicę na odcinku Bieszczadzkiego Oddziału SG, a 8,5 tys. na odcinku oddziału Nadbużańskiego.

Najwięcej, 5 tys. osób, przekroczyło granicę w Medyce, a także w Hrebennem (3,1 tys.), Korczowej (3 tys.) i w Dorohusku (3 tys.).

Poniedziałek jest 26. dniem agresji Rosji na Ukrainę.

 

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl