fot. twitter.com/Straz_Graniczna/

Podlaskie: Straż Graniczna zatrzymała kolejnego tzw. kuriera przewożącego cudzoziemców

Obywatela Ukrainy przewożącego Irakijczyków, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-litewską granicę, zatrzymała w Podlaskim Straż Graniczna. Ukrainiec przewoził cztery osoby.

Do zdarzenia, o którym informuje we wtorek Straż Graniczna, doszło w poniedziałek w miejscowości Krejwiany w powiecie sejneńskim.

– Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali tam do kontroli auto osobowe na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którym kierował 33-letni Ukrainiec. W aucie przewoził czterech obywateli Iraku – podała w komunikacie mjr. Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Poinformowała, że przewożeni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

„Nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju, a jeden z nich posiadał przepustkę z litewskiego ośrodka dla cudzoziemców” – dodała rzeczniczka.

Mjr. Katarzyna Zdanowicz powiedziała też, że Irakijczycy zostali zatrzymani, a następnie przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

„Przewożący ich obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności” – zaakcentowała mjr. Katarzyna Zdanowicz.

Straż Graniczna informuje, że od początku roku na granicy polsko-litewskiej zatrzymano w sumie 33 pomocników i organizatorów w przekraczaniu granicy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl