fot. https://pixabay.com

130 podejrzanych o handel ludźmi zatrzymano w międzynarodowej akcji z udziałem m.in. Polski

Około 130 osób podejrzanych o udział w handlu ludźmi zatrzymano we wspólnej akcji policji z 22 krajów Europy, w tym z Polski – poinformowała we wtorek w informacji prasowej Unijna Agencja ds. Współpracy Organów Ścigania Europol.

W ramach operacji między 6 a 13 czerwca, koordynowanej przez Unijną Agencję Straży Granicznej Frontex oraz Międzynarodową Organizację Policji Interpol, zdołano też zidentyfikować ponad 100 ofiar handlu ludźmi. Przeprowadzono kontrolę prawie miliona osób i 200 tys. pojazdów na granicach morskich, lądowych i powietrznych, głównie na intensywnie eksploatowanych trasach prowadzących do Europy.

Europol wspierał koordynację działań operacyjnych, ułatwiał wymianę informacji i zapewniał wsparcie analityczne.

W akcji wzięło udział 15 krajów Unii Europejskiej oraz Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia, Ukraina, Wielka Brytania i Liechtenstein. Łącznie zaangażowano w nią 22 500 funkcjonariuszy organów ścigania.

Według Europolu najbardziej narażoną grupą wśród osób będących przedmiotem handlu i wykorzystywania są nieletni. Wielu pada ofiarami wykorzystywania seksualnego, jest zmuszanych do żebractwa i różnego rodzaju przestępczości oraz handlu narkotykami. Stają się również ofiarami wyzysku w pracy i niewolnictwa domowego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl