fot. twitter.com

CBA zatrzymało Bogusława P. – byłego ważnego działacza PSL

Trwa śledztwo dotyczące afery podkarpackiej. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego ważnego działacza PSL Bogusława P. To już kolejne zatrzymanie ws. afery podkarpackiej.

– Agenci z rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali Bogusława P. – jest to były szef biura poselskiego Jana B. – mówi Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Jan B. to były szanowany polityk PSL, który w rządzie PO-PSL był wiceministrem skarbu. W aferze podkarpackiej usłyszał już sześć zarzutów korupcyjnych. Według ustaleń śledczych, na przełomie lat 2007/2008 to właśnie w porozumieniu z nim Bogusław P. przyjął łapówkę od biznesmena Mariana D. – dodaje Temistokles Brodowski.

– Według ustaleń naszych śledczych, mężczyzna przyjął zobowiązanie łapówki sięgającej miliona złotych. W konsekwencji wziął 700 tys. zł w zamian za pośrednictwo w nawiązaniu preferencyjnych stosunków handlowych a jedną ze spółek Skarbu Państwa – dodaje rzecznik CBA.

Afera podkarpacka to sieć wzajemnych powiązań polityków PSL, biznesmenów oraz członków wymiaru sprawiedliwości. Zarzuty w tej sprawie usłyszała m.in. była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Anna H.

TV Trwam News/RIRM

drukuj