fot. PAP/Leszek Szymański

B. Mazurek: Wniosek PO o wotum nieufności wobec rządu – absurdalny

Wniosek PO o wotum nieufności dla rządu jest absurdalny i nie ma możliwości powodzenia podkreśliła rzecznik PiS-u Beata Mazurek.

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział dziś, że w przyszłym tygodniu złoży wniosek o odwołanie gabinetu premier Beaty Szydło. W ocenie PO polityka rządu wyprowadza Polskę z Europy.

Poseł Beata Mazurek odnosząc się do wniosku Platformy stwierdziła, że jest to kolejna odsłona wojny PO z PiS-em oraz próba pokazania, kto jest liderem opozycji.

Przypuszczam, że jeszcze kilku ministrów zostało, gdzie Platforma będzie chciała składać wniosek o ich odwołanie. Realia jednak były, są i będą w tym Parlamencie takie, że większość parlamentarna broni rządu i swoich ministrów. My też będziemy to robić. Absolutnie nie zgadzamy się z tym, że polska dyplomacja, czy sama premier Szydło zawiodła zaufanie. To jest nie prawda. Jesteśmy dumni z tego, że premier broni zasad i wartości, że ma odwagę prezentować polskie stanowisko na forum Unii Europejskiej. To nie jest tak, że będąc członkiem wspólnoty europejskiej nie mamy nic do powiedzenia – podkreśliła rzecznik PiS.

Głosowanie nad wnioskiem odbywa się nie wcześniej niż po upływie 7 dni od jego złożenia. Do wyrażenia rządowi wotum nieufności potrzebna jest większość ustawowej liczby posłów, czyli co najmniej 231.

RIRM

drukuj