fot. twitter.com/ZagorskiMarek

Polska gospodarzem XV Światowego Forum Zarządzania Internetem

Polska zostanie gospodarzem XV Światowego Forum Zarządzania Internetem w 2020 r. To międzynarodowe spotkanie z inicjatywy ONZ, które umożliwia globalną dyskusję o rozwoju tego medium. W wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele rządów, przedsiębiorcy, naukowcy i organizacje pozarządowe z całego świata.

Podczas Forum poruszane są zagadnienia dotyczące m.in. zarządzania siecią w aspektach prawnych, ekonomicznych i społecznych. Pojawiają się takie tematy, jak sztuczna inteligencja czy innowacyjne technologie.

To duże wyróżnienie dla Polski – wskazał minister cyfryzacji Marek Zagórski.

 

– Będziemy gościć kilka tysięcy najważniejszych osób na świecie zajmujących się problematyką funkcjonowania internetu, wolności słowa w internecie, wszystkich problemów, ale także korzyści, które internet ze sobą niesie. Jest to dowód uznania dla starań Polski, naszej aktywności w tym obszarze, także dla forów, które od kilku lat organizujemy wspólnie z NASK w tym obszarze – zaznaczył szef resortu.

Światowe Forum Zarządzania Internetem odbywa się raz w roku i trwa kilka dni. Gromadzi kilka tysięcy uczestników. Tegoroczną edycję, która odbędzie się w listopadzie w Berlinie, otworzy kanclerz Niemiec Angela Merkel.

RIRM

drukuj