fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Polska będzie współopiniować finalną wersję porozumienia klimatycznego

Polska znalazła się w grupie kilkunastu państw świata, które będą opiniować ostateczny tekst porozumienia klimatycznego. W konferencji klimatycznej uczestniczy prawie dwieście państw świata. Tekst porozumienia cały czas się zmienia.

Jego ostateczną wersję będzie konsultować kilkanaście państw. Ich wyboru dokonał przewodniczący konferencji w Paryżu, Laurent Fabius. Polskiej delegacji na szczycie przewodniczy minister środowiska, prof. Jan Szyszko.

– Polska została zaproszona wspólnie z kilkunastoma innymi państwami świata do konsultacji nad ostateczną wersją tekstu porozumienia. Jest to wyróżnienie dla naszego kraju – powiedział minister.

Polskie stanowisko na samym początku szczytu przedstawiła premier Beata Szydło. Polityk jasno podkreśliła, że porozumienie musi mieć charakter globalny.

Polska delegacja w Paryżu przedstawia również wielkie atuty naszego kraju, jakimi są lasy, które pochłaniają CO2 oraz geotermia, która daje duże nadzieje na przyszłość. Konferencja klimatyczna zakończy się w piątek.

RIRM

drukuj