W Polsce odbyły się regionalne konwencje PO

Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz, Gdańsk a teraz Wrocław; Platforma Obywatelska ruszyła z programem „Polska Obywatelska 2.0”. Partia, która w sondażach nie może liczyć nawet na połowę poparcia, jaką respondenci deklarują dla Prawa i Sprawiedliwości, zapowiada walkę o elektorat. 

Dyskusje programowe, konsultacje z ekspertami, członkami Platformy Obywatelskiej i obywatelami – tak swoje regionalne konwencje we wszystkich województwach reklamuje na stronie internetowej PO. Inauguracja miała miejsce 18 czerwca w Rzeszowie.

– Dzisiaj są nowe wyzwania, jest nowy czas, i dzisiaj musimy te wyzwania podjąć, musimy być do tego gotowi, dlatego chcemy rozmawiać i chcemy pisać ramy do tego programu – mówił Grzegorz Schetyna, lider partii.

Nowy program Platformy – według partii – wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom Polaków. Wśród nich jest cyfryzacja. Były minister Michał Boni mówił o możliwościach związanych z rozwojem cyfryzacji.

– Ten skok, przez to, że internet wchodzi w każdą dziedzinę życia, od naszego prywatnego życia poprzez gospodarkę, jest możliwy i my mamy całkiem niezły rozpęd do tego skoku, bo skala naszej gotowości i przyrost tej gotowości do wzięcia się za sprawy cyfrowe jest coraz większy – ocenił Michał Boni.

Kolejna konwencja Platformy odbyła się w Gdańsku. Tam Sławomir Neumann, przewodniczący KP PO, mówił m.in. o początkach partii.

– W Gdańsku, jak wszyscy wiedzą, powstawała PO, ale tu też powstawały nasze marzenia o Europie, o tym, że będziemy na równi, jak te kraje, o których marzyliśmy, jak kraje zachodniej Europy – mówił Sławomir Neumann.

Na Pomorzu rozmawiano o gospodarce morskiej, bezpieczeństwie ustroju i kulturze.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj