Kraków: konsultacje na temat ŚDM

Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zaprasza mieszkańców, właścicieli firm oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu informacyjnym o funkcjonowaniu miasta w czasie światowych rekolekcji.

Od godziny 10.00 do 18.00 w krakowskiej Filharmonii przy ulicy Zwierzynieckiej 2 będzie można uzyskać odpowiedz na wiele pytań. Na zainteresowanych będą czekać przedstawiciele służb, zaangażowanych w organizację ŚDM. Ewa Korbut z komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży zachęca do udziału w spotkaniu.

– Po to, żeby zadać konkretne pytania, na przykład, jak można się komunikować w czasie Światowych Dni Młodzieży, jak będzie działał transport publiczny. Będą tam przedstawiciele takich organizacji, jak: ZIKiT, MPK, Straż Miejska i innych organizacji, które są związane z przygotowaniami do ŚDM – wskazuje Ewa Korbut.

Pojawią się także przedstawiciele Straży Granicznej, służby zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej czy Straży Pożarnej. Oprócz tego Komitet zaprasza również do swojego stanowiska, gdzie można uzyskać informacje dotyczące uczestnictwa w światowych rekolekcjach.

– Będą przedstawiciele sekcji komitetów Światowych Dni Młodzieży i oni będą przekazywać wszystkie informacje na temat tego, co będzie się działo w czasie ŚDM, jakie wydarzenia, gdzie można wziąć udział i w jaki sposób można w nich brać udział, czyli np. jeżeli nie jestem zarejestrowanym pielgrzymem, jak mogę w tych wydarzeniach uczestniczyć, co będzie tak naprawdę się działo – mówi Anna Chmura, koordynator sekcji komunikacji ŚDM.

Od 26 do 31 lipca młodzież z całego świata spotka się w Krakowie z papieżem Franciszkiem. To duże wydarzenie, które na pewno wpłynie na wszystkich, którzy w tym czasie będą przebywać w Krakowie. Dlatego warto skorzystać z konsultacji, aby z wyprzedzeniem uzyskać niezbędne informacje od odpowiednich służb miejskich.

RIRM

drukuj