fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Polityczny transfer

Joanna Mucha odeszła z Platformy Obywatelskiej. Zasiliła szeregi Polski 2050 Szymona Hołowni.

Szymon Hołownia rzucił polityczne wyzwanie opozycji. Najpierw z Lewicy wyciągnął Hannę Gill-Piątek, potem pozyskał senatora Jacka Burego, do tej pory polityka związanego z Koalicją Obywatelską. Teraz ogłosił kolejny polityczny transfer.

– Joanna Mucha dołącza do Ruchu Polska 2050. Potrzebujemy dzisiaj każdego, kto ma dość zimowego snu opozycji – powiedział Szymon Hołownia.

Joanna Mucha powiedziała, że nie zgadza się z wizją Platformy jako totalnej opozycji.

– Coraz częściej nie zgadzałam się z Platformą i coraz częściej byłam w opozycji – wyjaśniła Joanna Mucha, poseł Polska 2050.

W samej Platformie decyzja Joanny Muchy jest przyjmowana jako błędna. Sławomir Neumann powiedział o „polowaniu Hołowni”. Refleksji wewnątrz własnego ugrupowania oczekuje z kolei Bartłomiej Sienkiewicz.

„Odeszła z Koalicji Obywatelskiej Joanna Mucha. Zanim się zaczniemy gorszyć, musimy sobie w partii odpowiedzieć, dlaczego to się stało? Szczerze, bez znieczuleń i zaklęć typu >>polityczna korupcja<<” – napisał Bartłomiej Sienkiewicz, poseł KO.

Według medialnych doniesień może dojść do kolejnych transferów. W kuluarach padają nazwiska: Magdaleny Filiks, Franciszka Sterczewskiego, Klaudii Jachiry i Tomasza Zimocha.

 

TV Trwam News

drukuj