fot. flickr.com

Podkarpackie: Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o okradanie kościelnych skarbonek

Policjanci z komendy miejskiej w Krośnie (Podkarpackie) zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradali kościelne skarbonki. Podejrzani to dwaj 31-letni mieszkańcy tego miasta.

„Przestępczy tandem został już przesłuchany. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności” – poinformował w czwartek oficer prasowy krośnieńskiej policji Paweł Buczyński.

W połowie stycznia powiadomiono policję o kradzieży pieniędzy ze skarbonki jednego z krośnieńskich kościołów. Na miejscu zdarzenia m.in. zabezpieczono ślady i przeanalizowano zapis z monitoringu świątyni.

„Policjanci szybko wpadli na trop złodziei, którymi okazali się dwaj 31-latkowie. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu” – mówił Paweł Buczyński.

Zajmujący się sprawą śledczy – zaznaczył oficer prasowy – ustalili, że zatrzymani mogą mieć związek z innymi kradzieżami, do których w ostatnim czasie doszło w kilku kościołach w Krośnie.

„Mężczyźni wyłamywali zamki zabezpieczające kościelne skarbonki, po czym wykradali znajdujące się tam pieniądze. W sytuacji niemożności sforsowania zamka, zabierali całą skarbonkę” – wyjaśnił Buczyński.

Podkreślił, że zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których się przyznali.

Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj