fot. twitter.com/D_Tarczynski

Politycy Zjednoczonej Prawicy oczekują reakcji MSZ na odrzucenie polskich projektów w związku ze „strefami wolnymi od ideologii LGBT”. D. Tarczyński: Polski naród nie sprzeda się za euro

Politycy Prawa i sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski oczekują reakcji m.in. Ministerstwa Spraw Zagranicznych na odrzucenie polskich projektów w związku ze „strefami wolnymi od ideologii LGBT”. Działania urzędników UE odbierają oni jako próbę ograniczenia samorządom pieniędzy ze względu na sprzeciw wobec ideologii gender.

Komisarz Unii Europejskiej ds. równości poinformowała, że odrzucono sześć wniosków o środki na projekty w ramach unijnego programu „Partnerstwo miast”.

W ich składanie, jak przekazała komisarz, zaangażowane były polskie władze lokalne, które przyjęły rezolucje dot. „stref wolnych od LGBT” lub „praw rodzinnych”. Unijna Komisarz nie podała o jakie miasta chodzi.

Nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, aby komisarz decydowała o przyznaniu lub nie środków dla gmin ze względu na prowadzoną przez nie politykę lokalną – powiedział europoseł PiS Dominik Tarczyński.

– Żaden traktat, żaden zapis, jeżeli chodzi o naszą obecność w Unii Europejskiej tego nie precyzuje i nie daje takiego prawa pani komisarz. To po pierwsze. Po drugie, oczywiście będzie protest z mojej strony na sali plenarnej Parlamentu Europejskiego. Na pewno też nasz MSZ, jako przedstawiciel rządu, będzie reagował. To nie do przyjęcia. Jest to szantaż i próba wymuszania, wprowadzania ideologii przez fundusze. Biurokraci z Unii Europejskiej nie mają świadomości o bardzo ważnej rzeczy: polski naród nie sprzeda się za euro. Polski naród nie sprzeda swoich rodzin, dzieci, wnuków za euro. Oni cały czas żyją w mentalności postsowieckiej, że wszystkich można kupić, wszystkich można zastraszyć, wszystkich można szantażować. Nie – Polaków nie można zastraszyć, Polaków nie można szantażować – podkreślał eurodeputowany.

We wtorek Komisja Europejska przyjęła listę 127 projektów w ramach programu „Partnerstwo Miast”, które łącznie otrzymały ponad 2 mln 324 tys. euro środków unijnych. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl