By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37535839

MSZ: W wyniku pożaru w miejscowości Lambrecht zginęło 4 Polaków, tożsamość piątej ofiary ustalana

W wyniku pożaru w miejscowości Lambrecht 8 lutego br. zginęło czterech obywateli RP. Co do tożsamości piątej ofiary trwają jeszcze ustalenia – poinformowało PAP biuro rzecznika prasowego polskiego resortu spraw zagranicznych.

Do pożaru w wielorodzinnym domu w Lambrecht w leżącym na zachodzie Niemiec kraju związkowym Nadrenia-Palatynat doszło w nocy z czwartku na piątek. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Nie wyklucza się usterki technicznej ani czyjejś nieostrożności.

„W wyniku pożaru w miejscowości Lambrecht w dniu 8 lutego br. zginęło czterech obywateli RP. Co do tożsamości piątej ofiary trwają jeszcze ustalenia” – poinformowało w odpowiedzi na pytanie PAP biuro rzecznika prasowego MSZ.

„Konsulat Generalny RP w Kolonii jest w stałym kontakcie z policją w Neustadt, która prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie pożaru. Informacje dotyczące ofiar zostały przekazane polskim urzędom zgodnie z przyjętymi procedurami. Pierwsze rodziny ofiar nawiązały już kontakt z konsulatem” – dodało biuro rzecznika prasowego resortu.

Wcześniej agencja dpa, powołując się na informacje rzecznika policji, podała, że prawdopodobnie wszystkie pięć ofiar śmiertelnych pożaru w Lambrechcie to obywatele Polski. W piątek prokuratura mówiła o dwóch Polakach, którzy zginęli w pożarze.

Jak podawała w piątek agencja dpa, na razie nic nie wskazuje na „działanie z zewnątrz”. Rzecznik straży pożarnej powiedział, powołując się na wstępne ustalenia, że w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, nie było czujników dymu. Wszystkie osoby, które zginęły, znajdowały się w tym samym mieszkaniu. Policja poinformowała, że mieszkańców pozostałych lokali bezpiecznie ewakuowano.

Pożary domów mieszkalnych z wieloma ofiarami śmiertelnymi zdarzają się w Niemczech rzadko, niemniej w ostatnich latach były takie przypadki. W październiku 2015 roku cztery osoby zginęły w Pforzheim w Badenii-Wirtembergii prawdopodobnie wskutek nieostrożnego obchodzenia się z piecykiem, zaś w marcu 2013 roku w Backnang, również w Badenii-Wirtembergii, w pożarze zginęła kobieta wraz z siedmiorgiem dzieci.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl