fot. PAP/Tomasz Gzell

Politycy PiS apelują do opozycji o merytoryczną debatę przed wyborami

Politycy PiS-u chcą merytorycznej dyskusji w ramach kampanii wyborczej. Dzisiaj wyrazili oburzenie akcją Koalicji Obywatelskiej, która polega na hejcie w internacie.

Od pewnego czasu w sieci funkcjonuje hashtag #SilniRazem, pod którym obrażani i atakowani są politycy obozu rządzącego. Okazało się, że za inicjatywą stoi KO. Politycy koalicji zainaugurowali dziś akcję „Silni razem”. Specjalny bus i infolinia będą zachęcały do wspierania kampanii opozycji.

Minister Michał Dworczyk zwrócił uwagę, że treści w ramach akcji są nie tylko oburzające, ale i wulgarne. Dlatego też, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaapelował do kandydatki KO na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, aby odcięła się od akcji.

– Może nie powinno nas to zaskakiwać dlatego, że przecież Grzegorz Schetyna porównywał niedawno swoich oponentów politycznych, czyli PiS, do zaborcy pruskiego. Wcześniej mówił o szarańczy. Natomiast od strony takich działań nie znaliśmy jeszcze pani marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która dzisiaj jest twarzą PO. Dlatego zwracamy się do pani marszałek, by jeszcze dzisiaj odcięła się od tej haniebnej akcji – powiedział Michał Dworczyk.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

RIRM

drukuj