fot. httpswww.facebook.comphotofbid=495765534726271&set=pcb.495770741392417

Pogrzeb 640 nienarodzonych dzieci zabitych w wyniku tzw. aborcji

W Otwocku odbyły się w piątek uroczystości pogrzebowe 640 dzieci, które zostały zabite jeszcze przed swoim narodzeniem. Po nocnym czuwaniu w kościele w Gończycach ich ciała zostały złożone do grobu. Zorganizowanie pogrzebu dzieci było możliwe dzięki zaangażowaniu Marii Bienkiewicz z Fundacji Nowy Nazaret.

Przed modlitwami pogrzebowymi nad trumnami 640 nienarodzonych w Otwocku, dzieci zostały godnie przygotowane do pochówku. Każde z nich postało owinięte w pieluszkę, dzięki całonocnej pracy grupy wolontariuszy.

Następnie, po nocnym czuwaniu w kościele pw. Świętej Trójcy w Gończycach, gdzie proboszczem jest ks. kan. Jan Spólny, dzieci zostały złożone do grobu.

Maria Bienkiewicz, dzięki której inicjatywa doszła do skutku, jest założycielem Fundacji Nowy Nazaret. Organizacja od 1998 r. zajmuje się udzielaniem pomocy kobietom rozważającym zabicie swojego nienarodzonego dziecka.

„Ja zajmuję się przede wszystkim ratowaniem dzieci. Ci, których czasem w ostatnim momencie wyciągnęłam spod noża, dziś są dorosłymi ludźmi” – wskazuje Maria Bienkiewicz.

radiomaryja.pl

drukuj