Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie częstochowskim

Pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił w czwartek starosta częstochowski na terenie 5 gmin: Kamienica Polska, Poczesna, Mstów, Kłomnice i Kruszyna z powodu wysokiego stanu wody Warty. Śląskie rzeki przekroczyły w wielu miejscach stany ostrzegawcze, w jednym – alarmowy.

„Na tę chwilę nie ma zagrożenia dla ludzi i ich dobytku, starosta zdecydował jednak o wprowadzeniu pogotowia przeciwpowodziowego ze względu na wysoki stan wody w Warcie, prognozowane dalsze wzrosty poziomu wód i opady” – powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Częstochowie Grażyna Folaron.

Jak podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, stan ostrzegawczy przekroczyły: Wisła w Goczałkowicach i Jawiszowicach, Pszczyna w Mizerowie-Borkach, Przemsza w Piwoni, Brynica w Kozłowej Górze, Koszarawa w miejscowości Pewel Mała oraz Soła w Żywcu. Stan alarmowy przekroczyła o 16 cm Brynica w Brynicy.

Według ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w związku z występującymi opadami deszczu w zlewniach: Małej Wisły, Brynicy, Przemszy, Soły, a także na innych mniejszych rzekach na terenie województwa można się spodziewać przekroczenia stanów alarmowych „na większej ilości stacji hydrologicznych”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl