Nasze polskie, małe Rio

W łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą zgromadzoną na 28. ŚDM w Rio de Janeiro, młodzi z Polski biorą udział w spotkaniach modlitewnych na terenie całego naszego kraju.

Dziś w ogrodach przy częstochowskim Wyższym Seminarium Duchownym w ramach „Rio in Częstochowa” o 20.30 rozpocznie się Wieczór Chwały, czuwanie modlitewne młodzieży wraz z licznymi koncertami.

– Na dzisiejszy wieczór mamy zaplanowane cztery koncerty; są dwa zespoły z Polski i dwa z zagranicy. Z Polski wystąpi u nas StronaB i raper Bęsiu, z zagranicy zespół z Czech „OhMy” oraz kooperacja słowacko-francuska pod nazwą „UnderTrees”. Gościem specjalnym, który podzieli się z nami swymi doświadczeniami życiowymi, swoim świadectwem będzie John Pridmore, nawrócony gangster z Londynu. Kulminacyjnym punktem tego wieczoru będzie czuwanie Rio, tzn. transmisja Orędzia Ojca Świętego. Myślę, że warto przyjść przede wszystkim z tego względu, że nie każdy mógł sobie pozwolić na to, żeby być w czasie ŚDM w Rio de Janeiro. Tego typu wydarzenia warto przeżywać w łączności z tymi młodymi ludźmi; nie tylko w łączności telewizyjnej, ale również poprzez fizyczną obecność. Obecność ludzi młodych, wierzących z całej Europy – jak jest w naszym przypadku, ale również z całego świata, gdyż mamy nawet gości z Brazylii – powiedział Jerzy Wojciechowski, rzecznik prasowy „Rio in Częstochowa”.

Z kolei spotkanie „Rio w Krakowie” rozpocznie się o 14.40 powitaniem zgromadzonych przez ks. bp. Damiana Muskusa. To kolejne spotkanie na terenie naszego kraju, które wpisuje się w obchodzony 28. Światowego Dnia Młodzieży. Nie każdy mógł sobie pozwolić na wyjazd do Brazylii z różnych względów. Takie spotkania pomagają przeżywać to wielkie święto w łączności z młodzieżą z całego świata zebraną na ziemi brazylijskiej.

O godz. 15. pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie odbędzie się konferencja odpowiedzi prowadzona przez o. Jordana Śliwińskiego. O godzinie 16. będzie miała miejsce spowiedź oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30 odbędą się uwielbieniowe „tańce lednickie” na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Na godz. 20. zaplanowano „Drogę Wiary” do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach, gdzie o 21.30 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Damiana Muskusa. Następnie, po zakończeniu Mszy św. wrócimy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie odbędzie się 45-minutowy koncert zespołu „Genezareth”. 30 minut po północy odbędzie się czuwanie w łączności z uczestnikami 28. ŚDM w Rio de Janeiro; będziemy mogli oglądać czuwanie młodych z Ojcem Świętym na plaży Copacabana na telebimie – powiedział Wojciech Sarzyński, rzecznik prasowy „ Rio w Krakowie”.

Podobne spotkania odbywają się także w Świebodzinie, Płocku, na Śląsku, a także w Bieszczadach.

 

RIRM

drukuj