fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Dr A. Dąbrowski o prowokacjach LGBT: To jest inwazja kulturowa

Nie możemy reagować milczeniem. Nie możemy pozwolić sobie tylko na to, że będziemy słać protesty, bo ci ludzie nie liczą się z pisemnymi protestami. To jest inwazja kulturowa – mówił w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce, odnosząc się do faktu, że 16 lipca pod Jasną Górą ma przejść Marsz Równości.

16 lipca, w uroczystość NMP z Góry Karmel, w Częstochowie odbędzie się Marsz Równości. Przejdzie on również aleją Henryka Sienkiewicza, tuż pod klasztorem na Jasnej Górze. Jak pokazał niedawny wyrok sądu, podczas tego typu manifestacji dozwolone jest profanowanie katolickiej symboliki religijnej, więc bardzo prawdopodobne, że środowiska lewicowe nie odpuszczą okazji do prowokacji. Katolicy odpowiedzą na nie wspólną modlitwą na Jasnej Górze.

– Nie możemy reagować milczeniem, obojętnością, dlatego zapraszam w imieniu organizatorów zrzeszonych w inicjatywie „Broń Królowej” na Jasną Górę 16 lipca. O godz. 12.30 – modlitwa różańcowa, o godz. 13.15 – konferencja, o godz. 14.00 – uwielbienie, a o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, symboliczna Eucharystia, ponieważ będzie jej przewodniczył przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski. Zakończymy drogą krzyżową z archidiecezją poznańską – mówił dr Artur Dąbrowski.

Aktywna forma protestu w formie modlitwy jest jedyną skuteczną.

– Nie możemy pozwolić sobie tylko na to, że będziemy słać protesty, bo ci ludzie z pisemnymi protestami się nie liczą. To jest inwazja kulturowa. Ich celem jest jedna rzecz – nie tylko „zaoranie” chrześcijaństwa, ale przejęcie całej symboliki. Bardzo często lewacy podają nam wzory zachodniego Kościoła, mam tutaj na myśli Kościół w Niemczech, gdzie nawet kardynałowie promują LGBT w Kościele – zwrócił uwagę gość „Radia Maryja”.

„Tolerancja” głoszona przez środowiska LGBT jest tolerancją represywną, a „równość” tak naprawdę prowadzi do nierówności.

– Ta „równość” polega tak naprawdę na tym, że jest to opakowana w cudowny sposób ideologia, która pokazuje nam, że wszystko, co katolickie, co związane z Kościołem, musi zostać odrzucone, zdeptane i uznane jako damnatio memoriae, czyli oddane całkowicie w niebyt – wskazał rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce.

Władze Częstochowy są przychylne Marszowi Równości. Wielokrotnie w tego typu wydarzeniach uczestniczyli miejscy urzędnicy czy radni. Trudno jest więc katolikom wpłynąć na władze miasta, by ograniczyły prowokacje ze strony środowisk LGBT.

Całość rozmowy jest dostępna [tutaj].

Więcej o inicjatywie „Broń Królowej” można dowiedzieć się na jej Facebooku.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl