Częstochowa: trwa Międzynarodowy Kongres Ruchu ,,Europa Christi”

Otwórzcie drzwi Chrystusowi” – pod takim hasłem w Częstochowie odbywa się dziś pierwsza sesja Międzynarodowego Kongresu Ruchu ,,Europa Christi”. W spotkaniu uczestniczy około 40 gości z Polski i zagranicy. Wśród nich jest ks. kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej.

Dzisiejszą część konferencji zainaugurowano wczoraj wieczorem Apelem Jasnogórskim. W Kaplicy Cudownego Obrazu metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo prosił o moce Ducha Świętego dla rozpoczynającego się kongresu. Jak zaznaczył, uczestnicy tego wydarzenia pragną ,,podjąć wielką troskę o to, aby dokonywała się duchowa mobilizacja społeczeństw Europy” tak, by nie pozwolić się zniewolić ideologii laickiego liberalizmu.

Ks. abp podkreślał też, że Polacy nie mogą zdradzić prawdy o człowieku.

– Maryjo, Matko stojąca u kolebki cywilizacji chrześcijańskiej świata, Europy i naszego narodu. Wyznajemy, że Syn Boży zrodzony z Ciebie w ludzkiej naturze, dla naszego zbawienia objawia nam w pełni prawdę o człowieku stworzonym przez Boga, odkupionym ofiarą Chrystusa na Golgocie i nawiedzanym mocą Ducha Świętego w sakramencie wiary Kościoła. Taka jest prawda o nas – woła jeszcze dzisiaj, po raz kolejny św., Jan Paweł II – to jest jednocześnie prawda o człowieku europejskim i my Polacy tej prawdy o człowieku nie możemy zdradzić – podkreślił ks. abp Wacław Depo.

Na sesji w Częstochowie przewidziano wystąpienia m.in. ks. kard. Stanisława Dziwisza, ks. prof. Roberta Nęcka z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Włocha Antonio Gaspariego, redaktora naczelnego „Frammenti di Pace”.

Kongres organizowany jest przez Ruch „Europa Christi”, którego ambicją jest odbudowanie chrześcijańskiego myślenia o Europie. Konferencja potrwa do poniedziałku. Kolejne jej sesje odbędą się w Łodzi i w Warszawie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl