fot. pixabay.com

Modlitwa różańcowa dzieci w intencji swoich rówieśników z Syrii

Dzieci z całego świata modlą się dziś w intencji swoich rówieśników z ogarniętej wojną Syrii. Akcja modlitewna została zapoczątkowana w 2005 r. w Wenezueli. Inspiracją były słowa św. o. Pio, który powiedział; „Gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”.

Co roku w akcje włącza się Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W ubiegłym roku po różaniec sięgnęły dzieci z 69 krajów na świecie.

W Polsce inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Wielu katechetów, wielu księży zachęcało dziś na katechezie swoich uczniów, żeby wzięły udział w tej modlitwie. Ten rok jest dla nas szczególnie ważny, bo jest to również setna rocznica Objawień Fatimskich, i wiemy jak Matka Boża w Fatimie zachęcała do modlitwy różańcowej. Widzimy też ile ta modlitwa może przynieść pozytywnych i błogosławionych skutków. Kiedy pamiętamy, że Jezus pokazywał apostołom, którzy się pokłócili – co jest najważniejsze – postawił niewinne dziecko i pokazał kto jest największy w Królestwie Niebieskim. Stąd też szczególna wartość tych niewinnych, najmniejszych w tej modlitwie zanoszonych do Boga – mówił ks. prof. Waldemar Cisło.

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie została założona w 1947 r. Obecnie posiada 20 pododdziałów na całym świecie. Zajmuje się m.in. pomocą dla prześladowanych chrześcijan.

RIRM

drukuj