Spotkanie w sprawie pomocy chrześcijanom w Syrii

W najbliższy poniedziałek Urząd do spraw Cudzoziemców organizuje spotkanie służb państwowych poświęcone pomocy chrześcijanom z Syrii.

Temat ten pojawił się we wczorajszej debacie prezydenckiej w TVN.

Bronisław Komorowski uznał, że Polskę „powinno być stać na przyjęcie Syryjczyków, zgodnie z obowiązującymi procedurami”. Andrzej Duda oświadczył, że jeśli zostanie prezydentem, będzie zabiegał o pilną, polską pomoc dla syryjskich chrześcijan.

Wcześniej jednak problem ten podniosła fundacja Estera. Instytucja zabiega o przyjęcie przez Polskę 300 chrześcijańskich rodzin z Syrii.

Miriam Shaded z Fundacji Estera podkreśla, że aby pomóc potrzebna jest jedynie polityczna wola.

Rozwiązania mogą być różne. Mogą po prostu być im przydzielone wizy, ale to trzeba usiąść i porozmawiać, która opcja byłaby najbardziej efektywna. Wszyscy się boimy i obawiamy tego, że jeżeli nasz polski rząd nie zadziała szybko w tej sprawie to tych ludzi czeka rzeź i ludobójstwo – zaznacza Miriam Shaded.

W poniedziałkowym spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Fundacji, MSW oraz Urzędu ds. Cudzoziemców.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl