fot. https://twitter.com/PKPIntercityPDP

Podwyżka cen biletów w pociągach PKP Intercity

W pociągach PKP Intercity obowiązują od czwartku nowe ceny biletów. Za przejazdy zapłacimy średnio od nieco ponad 7 do 15 procent więcej. Obecna podwyżka to pierwsza systemowa zmiana cen biletów PKP od 2014 roku. Spółka tłumaczy ją m.in. rosnącymi kosztami działalności. Chodzi o wyższe ceny energii trakcyjnej czy prowadzone modernizacje. 

Katarzyna Grzduk, rzecznik PKP Intercity, wskazuje ponadto, że spółka dostosowuje swoje ceny biletów do oferty przewoźników regionalnych.

– Aktualizacja cen to pierwsza systemowa zmiana w tym zakresie od 2013-2014 roku. W czasie kiedy ceny biletów na pociągi PKP Intercity pozostawały na niezmiennym poziomie, przewoźnicy regionalni aktualizowali swoje cenniki w kilku przypadkach i to niejednokrotnie. Od ostatniej aktualizacji cen biletów istotnie zwiększyły się koszty działalności PKP Intercity. W czasie od 2014 do 2020 roku wzrost w tym zakresie wyniósł ponad 30 proc. w przeliczeniu na pasażera. Przeliczając koszty na pasażera o ponad 140 procent, wzrosły koszty związane z remontami taboru kolejowego i stacji postojowych, a także wzrosły ceny energii trakcyjnej o ok. 65 proc. w przeliczeniu na jednego pasażera – podkreśla Katarzyna Grzduk.  

W ramach podwyżki cen PKP Intercity wprowadził większe obniżki na bilety promocyjne. Rabaty wynoszą 15, 30 i 45 procent, a nie jak wcześniej 10, 20 i 30 procent. Od czwartku ponadto przestaje obowiązywać oferta biletów weekendowych.

Dostępna jest natomiast nowa oferta Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max. Umożliwia ona dowolną liczbę przejazdów od wtorku do godz. 15:00 w czwartek.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl