fot. PAP

PKP chce zlikwidować niektóre połączenia

Mieszkańcy Białegostoku i Podlasia mogą być odcięci od połączenia z Warszawą i innymi aglomeracjami w Polsce. PKP PLK chce zamknąć odcinek kolejowy łączący Białystok z Warszawą, gdzie codziennie, zwłaszcza w okresie weekendowym przemieszcza się tysiące osób.

W związku z planowanymi pracami remontowymi, zamknięta byłaby trasa kolejowa na odcinku Tłuszcz – Sadowne Węgrowskie. Spółka powinna wycofać się z tej szkodliwej i bardzo trudnej do przewidzenia w skutkach decyzji – powiedział poseł PiS Jarosław Zieliński.

– Prace remontowe mogą być prowadzone w ten sposób, żeby na czas ich trwania była możliwa komunikacja kolejowa. Mimo trwania prac remontowych można zorganizować objazdy, można zorganizować to połączenie tak, żeby nie było utrudnień, może przy zwolnionym tempie. Trzeba tylko dobrej woli, której wraz z wyobraźnią zabrakło. Nie może być tak, że Białystok i Podlasie będzie odcięte od połączenia z Warszawą i innymi aglomeracjami w Polsce przez głupotę i nieudolność tych, którzy podejmują tak nierozsądne decyzje – mówił poseł Jarosław Zieliński.

Poseł poinformował, że w tej sprawie wystosował interpelację poselską do minister infrastruktury Elżbiety Bieńkowskiej o zmianę decyzji spółki. Ponadto PiS wystosowało wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury.

RIRM

drukuj