Kołobrzeg: Moździerzowy pocisk wywieziony z dworca PKP; ruch pociągów wznowiony

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli moździerzowy pocisk z czasów II wojny światowej odkryty na peronie dworca PKP w Kołobrzegu przez robotników wykonujących prace ziemne. Ruch pociągów został wznowiony.

We wtorek kołobrzeska policja poinformowała PAP, że saperzy ze świnoujskiej jednostki zabezpieczyli i wywieźli moździerzowy pocisk z czasów II wojny światowej, który na drugim peronie dworca PKP odkryli robotnicy podczas prac ziemnych.

Akcja przebiegła sprawnie i trwała kilkadziesiąt minut. Wstrzymany ruch pociągów został wznowiony.

We wtorek przed południem robotnicy wykonujący prace ziemne na drugim peronie dworca PKP natknęli się na pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej o długości około 40 cm. Do przyjazdu saperów i na czas usuwania pocisku pasażerowie musieli opuścić dworzec. Wstrzymano też wtedy ruch pociągów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl