fot. twitter.com/PKP_PLK_SA

Nowy rozkład jazdy PKP obowiązywać będzie od najbliższej niedzieli

Od niedzieli (13 marca) obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy PKP. Warto przed podróżą zapoznać się ze zmianami.

Każdego roku w połowie marca następuje korekta rozkładu jazdy pociągów. W tym roku nowy rozkład obowiązywać będzie od najbliższej niedzieli.

– W zasadzie od niedzieli rozpoczyna się kolejny cykl nowego rozkładu jazdy. Na czym to polega? Na niektórych liniach pociągi nie będą mogły przejechać ze względu na prowadzone prace remontowe – powiedział Marek Nitkowski, prezes Kolei Wielkopolskich.

W Wielkopolsce na odcinku Grodzisk Wielkopolski-Wolsztyn obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Podobnie będzie na Śląsku na odcinku Katowice-Tarnowskie Góry czy na Podkarpaciu: z Rzeszowa do Sędziszowa. Na tych odcinkach również za pociąg podstawiony zostanie autobus.

– Przepraszamy bardzo, ale będzie konieczność przesiadania się na autobusy. Oczywiście mamy zaplanowaną odpowiednią liczbę autobusów i rozkład jazdy – podkreślił Marek Nitkowski.

Są też dobre informacje. W zmienionym rozkładzie PKP pojawią się nowe połączenia ekspresowe. Na przykład łączące Warszawę i Wrocław, ale też Katowice i Trójmiasto. Ponadto, mieszkańcy wybranych miejscowości uzyskają dostęp do większej liczby połączeń. Planując podróż, warto zapoznać się ze zmianami.

– Bardzo prosimy pasażerów korzystających z usług kolejowych, aby na bieżąco aktualizowali swoje informacje na temat godzin kursowania pociągów, ponieważ mogły one ulec kosmetycznej zmianie – wskazała Justyna Grzesik z wielkopolskiego Polregio.

Korekta rozkładu jazdy obowiązywać będzie do 11 czerwca 2022 roku.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl