fot. Wikipedia

PKP rozpoczynają inwestycje w Oświęcimiu i okolicach

Polskie Koleje Państwowe rozpoczynają dwie ważne inwestycje w Oświęcimiu i jego okolicach. Do 2021 r. na terenie miasta ma powstać nowy dworzec kolejowy. Ponadto zmodernizowana zostanie linia z Oświęcimia do Czechowic-Dziedzic.

W poniedziałek z udziałem wicepremier Beaty Szydło i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka zawarto umowę z wykonawcą na realizację tej drugiej inwestycji. Wiceszefowa rządu podkreślała, że obie inwestycje są kolejnymi i dużymi, jakie realizuje rząd Prawa i Sprawiedliwości na ziemi oświęcimskiej. Są one ważne zarówno dla tego regionu, jak i całej Małopolski – mówiła wicepremier Beata Szydło.

– To jest polityka, którą rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie realizuje od 2015 r. Stawiamy nie tylko na rozwój dużych miast, dużych miejscowości, ale stawiamy na rozwój również tych mniejszych miejscowości, które dzięki poprawie warunków np. komunikacyjnych są w stanie przyciągać kolejnych inwestorów, są w stanie się rozwijać. I takie jest m.in. i to założenie modernizacji tej linii koleinowej, która tutaj, w Oświęcimiu, na pewno w znakomity sposób przyczyni się do poprawy rozwoju miasta – powiedziała Beata Szydło. 

Projekt zakłada modernizację stacji i przystanków w Oświęcimiu, Brzeszczach-Jawiszowicach, Dankowicach, Kaniowie i Jaźniku. Powstaną m.in. nowe, lepiej wyposażone perony, które ułatwią dostęp do pociągów także niepełnosprawnym.

Wartość wykonania robót budowlanych i projektu to 495 mln zł netto. Inwestycja będzie realizowana w latach 2020-2021. Jest to już druga umowa dotycząca modernizacji szlaku kolejowego nr 93 łączącego Małopolskę i Śląsk.

RIRM

drukuj