fot. flickr.com

PKP Intercity koryguje rozkład jazdy

Dziś wchodzi w życie korekta w rozkładach jazdy pociągów PKP Intercity, która będzie obowiązywać do 12 czerwca. Zmiana rozkładu jest związana z modernizacją linii kolejowych.

Utrudnienia czekają na pasażerów na trasie Kraków – Zakopane. Połączenie zostanie zamknięte dla ruchu po weekendzie majowym. Na trasie między Wrocławiem a Poznaniem będzie wprowadzona dla części połączeń zmieniona organizacja ruchu. Z powodu prac na linii Szczecin-  Gdynia z ruchu kolejowego zostaną wyłączone niektóre odcinki.

– Na tory wyjedzie więcej składów Pendolino. Nawet o kilkadziesiąt minut skróci się czas przejazdu między większymi miastami w Polsce. Do dyspozycji przewoźników będą odnowione trasy pomiędzy Poznaniem i Gdańskiem, z Poznania do Olsztyna i do Katowic, a także z Katowic do Warszawy przez Częstochowę do Łodzi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują bardzo intensywne prace m. in. Warszawa – Białystok, na linii Łódzkiej, a także między Krakowem a Medyką – mówi Karol Jakubowski z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych.

Informację o zmianach można sprawdzić na stronie www.rozklad-pkp.pl, pod numerem infolinii 19 757 oraz na plakatach wywieszonych na stacjach i dworcach.

RIRM

drukuj