Kolejka na Kasprowy ponownie własnością PKP?

Czy kolejka na Kasprowy  ponownie stanie się własnością PKP? Taka szansa pojawiła się  po wyroku sądu administracyjnego. Sędzia uchylił ubiegłoroczną decyzję MSW o przeniesieniu majątku Polskich Linii Kolejowych do  nowego właściciela – spółki zagranicznej.

W 2013 roku rząd za 215 milionów złotych sprzedał zagranicznej firmie należącej do PKP  spółkę Polskie  Koleje Linowe. Spółka ta była między innymi właścicielem kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Warunkiem przejęcia PLK była zgoda ministerstwa spraw wewnętrznych na przeniesienie majątku do nowego właściciela.

Chodziło o ziemię, na której zbudowana jest infrastruktura kolejki. MSW w styczniu ubiegłego roku taką zgodę wydało. Ale decyzję tę do Sądu Administracyjnego w Warszawie zaskarżył starosta tatrzański. Argumentował, że na terenie, który ma zostać własnością zagranicznej firmy są ważne dla obronności kraju instalacje.

Dziś sąd podzieli racje starosty. Jeśli MSW nie odwoła się od wyroku, to cała transakcja może być unieważniona. Przed wyborami wielu polityków Prawa i sprawiedliwości zapowiadało doprowadzenie do rozwiązania umowy z firmą zagraniczną. Od dziś realizacja tej obietnicy będzie o wiele łatwiejsza.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl