Prezes PKP InterCity odwołany

Prezes PKP InterCity Janusz Malinowski został odwołany ze stanowiska. Zastąpi go Marcin Celejewski, dotychczasowy członek zarządu ds. handlowych. Jako oficjalny powód odwołania Malinowskiego podawana jest „utrata zaufania”.

Przedstawiciele PKP zaprzeczają, by dymisja miała mieć związek z ostatnimi awariami na kolei spowodowanymi oblodzeniem sieci trakcyjnej.

Janusz Malinowski był prezesem PKP InterCity od marca 2011 r. Jego zadaniem było poprawienie sytuacji taborowej spółki. Za jego kadencji PKP Intercity kupiło od Alstomu 20 pociągów Pendolino, realizował też program remontu i modernizacji należących do przewoźnika lokomotyw i wagonów.

Senator Stanisław Kogut, były przewodniczący kolejarskiej „Solidarności” mówi, że Janusz Malinowski jest „kozłem ofiarnym” całej sytuacji.

– Uważam, że pan Malinowski był bardzo prężnym prezesem, bardzo oddanym kolei. Nie można tak robić. Już dawno kopano pod nim dołki, gdzie przyszło dwóch panów z PO jako członków zarządu i oni to zrobili, żeby faktycznie go usunąć. Co to za zima? Wczoraj społeczeństwo było oszukiwane. (…) Pani premier nie powinna mówić , że „mamy taki klimat”. To klimat ma być przyczyną tego, że społeczeństwo będzie chodziło na nogach i nie pojedzie pociągiem? To jedna wielka improwizacja obecnej koalicji i robienie z ludzi rzeczy, a nie podmiotu. Ktoś przecież kupuje bilet i powinien dojechać. Moje stanowisko jest jednoznaczne: pan Malinowski jest „kozłem ofiarnym” – zwracał uwagę senator Stanisław Kogut.

Nowy prezes PKP Intercity Marcin Celejewski, wcześniej swoje życie zawodowe wiązał raczej z liniami lotniczymi. Był m.in. dyrektorem w PLL LOT, gdzie tworzył strategię ofertową.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl