Podwrocławska gmina pomaga dzieciom w Rwandzie

Niemal 40 tys. zł zebrali mieszkańcy podwrocławskiej gminy Długołęka (Dolnośląskie) na pomoc dzieciom ze szkoły w mieści Remera w Rwandzie. Organizację pomocy zainicjowała, po wizycie w Remera, wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek.

Akcja pomocy dla dzieci ze szkoły św. Franciszka z Asyżu w miejscowości Remera trwa od marca tego roku.

„W naszych szkołach organizowane są zbiórki pieniędzy oraz kiermasze, z których dochód przeznaczany jest na pomoc dzieciom ze szkoły w Remera. Gmina udostępniła też specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze” – powiedziała Agnieszka Boruta z wydziału promocji gminy i współpracy z zagranicą.

Do tej pory w Długołęce udało się zebrać niemal 40 tys. zł. Pieniądze trafiły już do szkoły w Rwandzie.

„Te środki przeznaczane są na zakup posiłków, ponieważ dzieci chodzące do tej szkoły dostają jedynie jeden ciepły posiłek dziennie” – zwróciła uwagę Agnieszka Boruta.

Pomysłodawczynią organizacji pomocy jest Iwona Agnieszka Łebek, wójt gminy Długołęka, która widziała warunki, w jakich uczą się dzieci w Remera. W szkole, której pomagają mieszkańcy gminy, uczą się 3 tys. dzieci – tyle samo, ile w 11 placówkach oświatowych na terenie podwrocławskiej gminy.

W grudniu do Długołęki przyjedzie dyrektor szkoły św. Franciszka z Asyżu w Remera oraz dwóch nauczycieli. Władze gminy chcą im pokazać, jak wygląda organizacja szkół w Długołęce. Zaplanowano również spotkanie z mieszkańcami gminy.

Agnieszka Boruta poinformowała, że projekt pomocy „Długołęka dla Rwandy” będzie kontynuowany również w przyszłym roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl