fot. Biuro Prasowe PKWP Polska

Podsumowano kampanię „Solidarni z Libanem”

Polska okazuje solidarność z mieszkańcami Libanu. Pomoc płynie od instytucji kościelnych, państwa i organizacji społecznych. Liban znajduje się w kryzysie politycznym oraz ekonomicznym.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP, powiedział, że w kościołach w Polsce udało się zebrać i przekazać 500 tys. euro.

Środki zostaną przeznaczone na zakup ciepłej odzieży dla 40 tys. dzieci z rodzin, które ucierpiały w ubiegłorocznym wybuchu w Bejrucie.

Do Libanu zostanie wkrótce wysłany także transport z pomocą materialną (żywność, artykuły chemiczne i lekarstwa).

–  Święty Mikołaj kojarzy nam się z dobrem. Dzięki życzliwości ministra Mariusza Błaszczaka poleci samolot, który przetransportuje rzeczy otrzymane od polskich firm. Za to bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim firmom. Jest to piąty transport, piąty samolot, który poleci z transportem. (…) Jedna paczka wystarczy na trzy tygodnie dla pięcioosobowej rodziny, więc jest to dla nich duża pomoc. Obdarowaliśmy takimi paczkami również strażaków, dla których jest to ogromne wsparcie, bo zarabiają tylko sześćdziesiąt dolarów – podkreślił ks. prof. Waldemar Cisło.

Łącznie pomoc z Polski przekazana przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie w 2020 roku przekroczyła sumę 2 mln złotych.

Wszystkie te dary na miejscu trafiły do potrzebujących za pośrednictwem lokalnego Kościoła. [czytaj więcej]

Na dramatyczną sytuację, w jakiej znajdują się Libańczycy, wpływa wiele czynników, m.in. pogrążona w kryzysie gospodarka, pandemia, wojna w Syrii i napływ uchodźców.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl