fot. rzecznik prasowy CBŚP

Podlaskie: policja zatrzymała po pościgu kolejnego kuriera przewożącego migrantów

Obywatela Ukrainy przewożącego osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę, zatrzymała w Podlaskiem policja. 33-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli; w aucie było dwóch Syryjczyków.

Jak informuje podlaska policja, do zdarzenia doszło w gminie Czeremcha. Policja chciała zatrzymać do kontroli fiata na toruńskich numerach rejestracyjnych, który poruszał się między miejscowościami Zubacze a Berezyszcze.

„Mundurowi kilkukrotnie wydawali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Jednak mężczyzna je zlekceważył i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów fiat zatrzymał się, w kierunku pobliskiego lasu uciekło dwóch mężczyzn” – podała policja.

Kierowca, którym okazał się 33-letni Ukrainiec, został zatrzymany w aucie. Po kilku minutach policja wraz z żołnierzami odnalazła w pobliskim lesie dwie osoby – obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

Policja informuje, że 33-latek odpowie za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Syryjczycy zostali przekazani Straży Granicznej.

To kolejny kurier zatrzymany przez policję w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu policja informowała o zatrzymaniu łącznie pięciu osób: Białorusina, Ukraińca i Gruzinów, podejrzanych o pomoc nielegalnym imigrantom w przekroczeniu granicy z Białorusi do Polski.

Od początku kryzysu migracyjnego, czyli od miesięcy jesiennych ub.r., policjanci zatrzymali w województwie podlaskim ponad 350 tzw. kurierów nielegalnych imigrantów, czyli osób podejrzanych o ich transport z obszaru przygranicznego w głąb Polski lub za zachodnią granicę. Osobom tym stawiane są zarzuty pomocnictwa przy nielegalnym przekraczaniu granicy z Białorusią.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl