fot. PAP/Darek Delmanowicz

Podlaskie: Kolejnych 8 osób zatrzymanych w związku z przewożeniem migrantów

Kolejnych 8 osób – obywateli Łotwy, Gruzji, Syrii, Iraku, Ukrainy, Niemiec i Czech – które przewoziły osoby nielegalnie przebywające w kraju, zatrzymała podlaska policja. W sumie w autach przemytników było blisko 60 migrantów.

Przemytników zatrzymano w piątek w kilku miejscowościach: Hajnówka, Drohiczyn, Białystok, Bielsk Podlaski, Stara Judzianka i Milejczyce. Jedną osobę zatrzymano po pościgu w miejscowości Sikory-Pawłowięta – poinformowała dziś rano Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Policja informowała wcześniej, że mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli na trasie S8 Białystok-Warszawa. W trakcie policyjnego pościgu wypadł z drogi i wpadł do rowu w rejonie zjazdu na miejscowość Sikory-Pawłowięta. Autem kierował 35-letni Irakijczyk, a przewoził 9 obywateli Iraku: pięciu dorosłych i czworo dzieci.

W Drohiczynie policjanci zatrzymali do kontroli 2 skody, którymi kierowali obywatele Gruzji, którzy przewozili w sumie 8 osób: 7 Irakijczyków i obywatela Turcji.

Obywatela Łotwy, który przewoził w mercedesie pięciu obywateli Iraku, zatrzymano w Hajnówce, a w Białymstoku obywatela Syrii, który przewoził siedmiu obywateli Iraku.

Kolejnego kuriera podlascy policjanci zatrzymali w Bielsku Podlaskim – kierowca z Ukrainy przewoził w porsche 11 obywateli Iraku.

Obywatela Niemiec irańskiego pochodzenia, którzy przewoził w fordzie 14 Irakijczyków zatrzymano w miejscowości Stara Judzianka. Do ostatniego piątkowego zatrzymania doszło w miejscowości Milejczyce – obywatel Czech w bmw przewoził 5 obywateli Iraku.

Policja podała, że osoby nielegalnie przebywające w Polsce przekazała Straży Granicznej.

Od początku kryzysu na granicy polsko-białoruskiej policjanci zatrzymali 198 osób przewożących migrantów. Przewoziły one 889 osób.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl