PAP/Darek Delmanowicz

Podkarpackie: żołnierze WOT złożyli przysięgę

Ponad stu żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” złożyło przysięgę na sztandar w niedzielę na rynku w Łańcucie. Uroczystość była zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego.

Jak poinformował PAP rzecznik brygady por. Witold Sura, przysięgę na sztandar złożyły 104 osoby.

„W trakcie uroczystości głos zabrał m.in. prezes Koła Rzeszów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej mjr Stefan Michalczak, który w niedzielę obchodził 98. urodziny” – dodał.

Przysięgę na łańcuckim rynku poprzedziła Msza święta w miejscowym kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika. Wśród osób, które składały przysięgę byli m.in. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, którzy wzięli udział w projekcie „Ferie z WOT”.

Uroczystości towarzyszył m.in. pokaz sprzętu wojskowego, który jest na wyposażaniu brygady, w tym m.in. quady, motocykle oraz broń snajperska. Ponadto, wystawione było również stoisko promocyjne, gdzie można było porozmawiać o nowotworzonej formacji, szkoleniu „terytorialsów” w czasie ćwiczeń rotacyjnych i zintegrowanych.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. W brygadzie służy ok. 3,5 tys. żołnierzy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl