[TYLKO U NAS] J. M. Jackowski: Pokazujemy wiarygodność, jeżeli chodzi o realizację pakietów społecznych

My pokazujemy wiarygodność, jeżeli chodzi o realizację pakietów społecznych. Powróciliśmy do poprzedniego wieku emerytalnego, wprowadziliśmy „500 plus”, podwyższyliśmy stawkę godzinową, podwyższyliśmy minimalne wynagrodzenie, podwyższyliśmy minimalną emeryturę – powiedział w sobotnim programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Jan Maria Jackowski, senator Prawa i Sprawiedliwości.

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Podczas niej zaprezentowano „nową piątkę PiS”, czyli pięć nowych propozycji programowych: „500 plus” od pierwszego dziecka, trzynasta emerytura, brak podatku PIT dla młodych pracowników, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy [więcej]

Jan Maria Jackowski zwrócił uwagę na zapowiedź przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych, która jest niezwykle istotna szczególnie z punktu widzenia mieszkańców mniejszych miejscowości.     

– Ja wielokrotnie zwracałem się z oświadczeniem senatorskim, czyli z interpelacją senatorską w sprawie połączeń. Ludzie mieszkający w wielkich miastach nie wiedzą, co to znaczy, jak nie można np. dojechać z mniejszej miejscowości do miasta powiatowego, ponieważ ta siatka połączeń została właściwie rozmontowana. Połączenia lokalne kolejowe też nie wszędzie są ogólnie dostępne. To jest gigantyczny problem, codzienny problem dla milionów Polaków. Przywrócenie tej siatki połączeń to jest naprawdę bardzo wyraźny ukłon w tę stronę, żeby wyrównywać szanse między dużymi, a mniejszymi ośrodkami – wskazał polityk.

Również likwidacja PIT-u dla osób do 26 roku życia to bardzo istotne zobowiązanie – podkreślił senator PiS.

– Jeżeli chodzi o ludzi młodych – osoby do 26. roku, często niemające stałej pracy, czyli będące na tzw. umowach czasowych – zdjęcie tego PIT-u z tego wynagrodzenia to też może być koło 200-300 złotych, w zależności od poziomu dochodów, miesięcznie. A więc jest to realny wzrost dochodów i więcej środków, które pozostają w kieszeni obywatela – wyjaśnił.

Gość „Polskiego punktu widzenia” ocenił, że inna z propozycji PiS – wprowadzenie „500 plus” również na pierwsze dziecko – przyniesie korzyści np. dla jednostek samorządu terytorialnego.

– To jest oczywiście gigantyczne wsparcie dla rodziny, ale co oznacza dla gminy, gdzie jest 5-6 tys. mieszkańców, jeżeli do takiej gminy spływa 3-4 miliony jeszcze na pierwsze dziecko więcej rocznie? To nakręca koniunkturę w sklepach, w usługach, to daje szansę na skorzystanie z wypoczynku dla dzieci. Zmieniają się realia. To też powoduje rozwój gospodarczy, o czym się zapomina. To nie jest tylko pieniądz, który trafia bezpośrednio do obywatela, do rodziców i umożliwia im realizację zadań wychowawczych, rozwój ich dzieci, ale to jest również realne wsparcie dla lokalnych rynków i ich rozwoju – tłumaczył senator PiS.

Jan Maria Jackowski akcentował, że Prawo i Sprawiedliwość jest wiarygodne w kwestii realizacji swoich obietnic, natomiast totalna opozycja nie przedstawia żadnych propozycji programowych.

– My pokazujemy jednak wiarygodność, jeżeli chodzi o realizację tych pakietów społecznych. Powróciliśmy do poprzedniego wieku emerytalnego, wprowadziliśmy „500 plus”, podwyższyliśmy stawkę godzinową, podwyższyliśmy minimalne wynagrodzenie, podwyższyliśmy minimalną emeryturę (…). My to realizujemy i tu Platforma czy totalna opozycja, zamiast zaprezentować jakiś program – przecież może są jeszcze inne pomysły, które warto by w Polsce zrealizować, na pewno takie są, które byłyby bardzo pożyteczne dla narodu, dla państwa – normalnie opozycja, prowadząc pewnego rodzaju spór czy konkurencyjność między programami, w ten sposób pokazuje jakąś paletę oferty dla wyborców. Natomiast my mamy opozycję, która wszystko, co jest zrobione, to jest złe od 2015 roku – zauważył gość „Polskiego punktu widzenia”.

Polityk odniósł się również do przyłączenia się Polskiego Stronnictwa Ludowego od tzw. Koalicji Europejskiej. Wcześniej taką decyzję podjęły również: Nowoczesna, SLD oraz Zieloni.

– To oznacza tak naprawdę, że w Polsce tworzone są dwa bloki, tzn. jest PiS czy obóz Zjednoczonej Prawicy (…) i jest tzw. „anty-PiS”, czyli totalna opozycja, która się jednoczy – od Zielonych, przez Nowoczesną, przez różne środowiska liberalne, lewicowe, SLD, postkomunistów. To jest taki misz-masz wszystkich, którzy są niezadowoleni. Niedawno zmarł śp. pan premier Jan Olszewski. Pewnie większość z naszych telewidzów oglądała film „Nocna zmiana”. Proszę zauważyć, że w gruncie rzeczy odtwarza się ten układ – w tym „anty-PiS-ie” – który doprowadził do obalenia rządu Jana Olszewskiego. Nawet są te same postacie, które się w tej chwili pojawiają – powiedział Jan Maria Jackowski.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl