Sen. Jackowski: Z raportu podkomisji smoleńskiej przebija porażająca logika, która potwierdza najgorsze przypuszczenia

Z materiału, który został zgromadzony, niestety przebija porażająca logika. „Niestety” dlatego, że to potwierdza najgorsze przypuszczenia – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski. Polityk odniósł się w ten sposób do zaprezentowanego w środę raportu technicznego podkomisji badającej katastrofę smoleńską.

Z dokumentu wynika, że samolot Tu-154-M uległ destrukcji w powietrzu w wyniku eksplozji [czytaj więcej]. W raporcie oceniono, że na katastrofę złożył się szereg świadomych działań: remont samolotu, przygotowanie wizyty, świadome i fałszywe sprowadzenie samolotu do lądowania przez rosyjskich kontrolerów oraz awarie i eksplozje.

Senator Jan Maria Jackowski zwrócił uwagę, że raport jest „niezwykle logiczny”. Mamy do czynienia z wiedzą, która rzuca nowe światło na przebieg tragedii – dodał.

– Pan minister (Antoni – red.) Macierewicz w kolejnych etapach pokazał wszelkie ślady wskazujące na to, że przyczyną tej tragedii był wybuch. Podkreślił natomiast, że co do natury tego wybuchu w tej chwili jest jeszcze przedwcześnie, żeby ostatecznie się wypowiadać. Z materiału, który został zgromadzony, niestety przebija porażająca logika. „Niestety” dlatego, że to potwierdza najgorsze przypuszczenia – wskazał polityk.

Antoni Macierewicz, szef podkomisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską,  poinformował, że końcowy raport ws. tragedii poznamy za około rok [czytaj więcej].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl