fot. mon.gov.pl

Podkarpackie: w piątek świętować będą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej

W piątek w Rzeszowie świętować będą żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Uroczystościom, które odbędą się na miejscowym Rynku towarzyszyć będzie piknik i wiele innych atrakcji.

Jak poinformował PAP rzecznik brygady por. Witold Sura, święto zostało ustanowione przez ministra obrony narodowej w rocznicę dnia rozpoczęcia „Akacji Burza” na Podkarpaciu.

„W tym roku uroczystości rozpoczną się od Mszy świętej w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie o godz. 8.30. Następnie oficjalne uroczystości odbędą się na rzeszowskim Rynku” – dodał.

Por. Witold Sura podkreślił, że w czasie Mszy św. żołnierze brygady wystawią asystę honorową z repliką sztandaru bojowego żołnierzy Armii Krajowej inspektoratu rzeszowskiego.

Po oficjalnych uroczystościach, na Rynku odbędzie się piknik. Wśród atrakcji zaplanowano m.in. pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu podkarpackiej brygady. Zaprezentowana zostanie również musztra paradna przez orkiestrę garnizonu Lublin.

Na parkingu przy Ratuszu punkty promocyjne zaprezentują Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Służba Więzienna czy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Na zakończenie na scenie rzeszowskiego rynku odbędzie się koncert pieśni patriotycznych.

Por. Witold Sura zaznaczył, że w przededniu uroczystości, czyli w czwartek o godz. 21.00 przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie przeprowadzony zostanie „Capstrzyk”.

W podkarpackiej brygadzie służbę pełni blisko 3,5 tys. żołnierzy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl