fot. twitter.com/Straz_Graniczna

Podkarpackie: Służba Graniczna zatrzymała trzech tureckich nielegalnych imigrantów i organizatora przerzutu

Trzech Turków, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski oraz Ukraińca, który zorganizował przerzut zatrzymał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Sprawa trafi do sądu. Wszyscy zostali zawróceni na Ukrainę.

Jak poinformował st. chor. Andrzej Bembenek z BiOSG do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem.

„Operator kamery termowizyjnej z placówki SG w Lubaczowie zauważył cztery osoby poruszające się pieszo od granicy państwa. Patrole szybko odnalazły cudzoziemców w okolicach Budomierza Małego” – przekazał st. chor. Bembenek.

Zatrzymani cudzoziemcy to trzej obywatele Turcji w wieku od 38 do 59 lat oraz 30-letni obywatel Ukrainy.

„W trakcie przesłuchania okazało się, że młody Ukrainiec był przewodnikiem i za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy miał otrzymać 200 dolarów za osobę. Imigranci docelowo chcieli dostać się do Niemiec” – dodał funkcjonariusz SG.

Zatrzymani obcokrajowcy przyznali się do stawianego im zarzutu nielegalnego przekroczenia granicy we współdziałaniu z innymi osobami. Dodatkowo 30-letni Ukrainiec otrzymał zarzut pomocnictwa.

„Cała sprawa trafi do sądu” – zaznaczył st. chor.

Dodał, że w ramach procedury readmisyjnej wszyscy czterej cudzoziemcy zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Z danych przekazanych przez BiOSG wynika, że od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała na podkarpackim odcinku granicy 51 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainą i Słowacją w celu migracyjnym.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl