fot. pixabay.com

Podkarpackie: SG na granicy zatrzymała Łotysza poszukiwanego przez Interpol

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia w Korczowej na Podkarpaciu zatrzymali mężczyznę zaangażowanego w przestępczość narkotykową. Był poszukiwany m.in. czerwoną notą Interpolu – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, ppor. Piotr Zakielarz.

Do zatrzymania dilera narkotykowego doszło w minioną niedzielę w trakcie kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Korczowej.

„W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze ustalili, że 30-letni obywatel Łotwy jest w zainteresowaniu rodzimego wymiaru sprawiedliwości. Niespełna rok wcześniej tamtejsze władze wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu” – podkreślił rzecznik BOSG.

Mężczyzna jest podejrzany o udział w „procederach narkotykowych, w tym skupowanie oraz handel substancjami niedozwolonymi”.

„Dodatkowo w trakcie kontroli pies służbowy ujawnił w bagażu podróżnego woreczek z suszem marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut przemytu narkotyków, do czego się przyznał i dobrowolnie poddał karze czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok” – powiedział rzecznik.

Jak zaznaczył ppor. Piotr Zakielarz, Łotysz został doprowadzony do prokuratury. Ostateczną decyzję w związku z nakazem aresztowania podejmie sąd.

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 180 osób, których dane były zastrzeżone w krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl