fot. PAP/EPA

USA: Prezydent Biden podjął decyzję o ponownym wysłaniu wojsk do Somalii

Prezydent Joe Biden podjął decyzję o ponownym wysłaniu amerykańskich żołnierzy do Somalii w związku z rosnącym zagrożeniem ze strony dżihadystów z organizacji al-Szebab, powiązanej z Al-Kaidą – poinformowali w poniedziałek przedstawiciele administracji USA.

Około 700 żołnierzy amerykańskich sił specjalnych szkoliło i doradzało armii somalijskiej; decyzję o wycofaniu tego kontyngentu podjął prezydent Donald Trump w grudniu 2020 roku.

Joe Biden postanowił, że żołnierze USA wrócą do Somalii i skoncentrują się na wspieraniu lokalnych sił w walce z al-Szebab.

Somalia wstrząsana jest ponadto od 1991 roku licznymi wewnętrznymi konfliktami zbrojnymi.

Amerykańscy wojskowi zajmowali się w tam wcześniej m.in. szkoleniem komandosów z Brygady Danab, wyszkolonej, somalijskiej jednostki specjalnej, która miała reagować w sytuacjach kryzysowych w niestabilnym regionie Rogu Afryki.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl