PAP/Łukasz Gągulski

Premier M. Morawiecki: Polski rząd popiera wniosek Szwecji o wstąpienie do NATO

Bardzo dobra decyzja rządu Szwecji o rozpoczęciu procesu wstąpienia do NATO; polski rząd w pełni popiera wniosek – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, szybki i sprawny proces akcesyjny jest kluczowy dla wzmocnienia bezpieczeństwa Europy.

Rząd w Sztokholmie podjął formalną decyzję w sprawie pełnego członkostwa Szwecji w Sojuszu.

„Zdecydowaliśmy się poinformować NATO, że chcemy dołączyć do Sojuszu” – przekazała w poniedziałek premier Szwecji Magdalena Andersson.

Pytana, kiedy konkretnie wysłany zostanie wniosek, odpowiedziała, że w najbliższych dniach, wspólnie z Finlandią.

Do sprawy odniósł się w poniedziałek na Twitterze szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

„Bardzo dobra decyzja rządu Szwecji o rozpoczęciu procesu wstąpienia do NATO. Gratuluję premier Szwecji tego odważnego kroku. Polski rząd w pełni popiera wniosek” – podkreślił premier.

Jak zaznaczył, szybki i sprawny proces akcesyjny jest kluczowy dla wzmocnienia bezpieczeństwa Europy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl