Podkarpackie: Prezydent Andrzej Duda zwiedził fabrykę Melexa

Prezydent Andrzej Duda zwiedził dziś fabrykę producenta pojazdów elektrycznych firmy Melex w Mielcu (Podkarpackie). W zakładzie powstaje ponad tysiąc pojazdów rocznie.

Prezydent dzisiaj przebywa z wizytą na Podkarpaciu. Rano wziął udział w otwarciu Forum Regionów Trójmorza, które odbywa się w podrzeszowskiej Jasionce. Następnie pojechał do Mielca, gdzie zwiedził fabrykę Melexa.

Jak powiedział PAP członek zarządu i dyrektor finansowy Melexa Dariusz Gujda, prezydent zobaczył cały proces powstawania pojazdów.

„Prezydent zobaczył również stare modele, które produkowane były w latach 70., jak i te najnowsze, które są obecnie produkowane” – dodał.

Andrzej Duda również przejechał się jednym z pojazdów po terenie zakładu.

Dariusz Gujda podkreślił, że 70 proc. sprzedaży firmy stanowi eksport.

„Oferujemy ok. 100 różnych rodzajów pojazdów, które sprzedajemy od Australii po Argentynę. Istniejemy w ponad 50 krajach i mamy ponad 20 dilerów” – zaznaczył.

W fabryce, którą dziś zwiedził prezydent pracuje ponad 170 osób. Produkowanych jest w niej rocznie ponad tysiąc pojazdów.

Dariusz Gujda powiedział, że firma co 3-4 lata wprowadza do produkcji nowy model.

„W tej chwili chcemy wprowadzić nowy model N.City przystosowany jako pojazd miejski. Pracujemy również nad modelem N.Truck, który będzie pojazdem o masie do 3,5 tony” – zapowiedział.

Melex to jeden z najdłużej działających na świecie producentów pojazdów elektrycznych. Historia firmy rozpoczęła się w 1971 r., kiedy w fabryce samolotów WSK Mielec zaczęły powstawać elektryczne wózki golfowe na potrzeby rynku amerykańskiego.

Obecnie Melex jest prywatną, w pełni polską firmą oferującą ponad 100 różnych modeli pojazdów wykorzystywanych przez firmy z bardzo wielu branż. Są to pojazdy użytkowe służące do transportu osób i towarów, mogące przewozić do 8 osób lub do 1 250 kg ładunku. Jako jedne z nielicznych pojazdów tego typu posiadają homologację umożliwiającą poruszanie się po drogach publicznych Unii Europejskiej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl