fot. flickr.com

Podkarpackie: połączenie do Czech i Austrii w nowym rozkładzie PKP IC

Połączenia do Czech i Austrii oraz więcej pociągów do Warszawy przygotowała spółka PKP Intercity w nowym rozkładzie jazdy dla województwa podkarpackiego. Rozkład wszedł w życie w niedzielę.

Jak poinformowała spółka w komunikacie, jedną z nowości w nowym rozkładzie jest uruchomienie dwóch nowych połączeń międzynarodowych.

Pociąg IC Porta Moravica pojedzie w relacji Przemyśl – Kraków – Katowice – Ostrawa – Wiedeń – Graz. Natomiast TLK Galicja, wcześniej kursujący w kategorii IC między Przemyślem a Krakowem, pojedzie na dłuższej trasie Przemyśl – Kraków – Katowice – Ostrawa.

Z kolei w składzie IC Przemyślanin relacji Przemyśl-Świnoujście pojawi się grupa wagonów do Słupska, jadących przez Piłę i Białogard. Pociąg nie będzie już prowadził grupy wagonów do Berlina, przełączanych w Katowicach do IC Nightjet. Wagony do stolicy Niemiec prowadzone będą w pociągu TLK Pogórze i zostaną przełączone do IC Nightjet we Wrocławiu.

Od niedzieli zwiększy się liczba połączeń z Rzeszowa i Przemyśla do Warszawy. Rzeszów i stolicę połączy osiem pociągów, zaś Przemyśl i Warszawę – sześć. W obydwu przypadkach to o jeden pociąg więcej niż w rozkładzie na sezon 2018/2019. Z jednego do pięciu rośnie też liczba połączeń między Rzeszowem a Katowicami.

Wśród nowych połączeń jest pociąg EIC Banach relacji Przemyśl – Kraków – Warszawa – Gdynia, kursujący w soboty w stronę Pomorza, a w niedzielę wracający na Podkarpacie. W Przemyślu będzie skomunikowany z pociągami z i do Odessy.

Z kolei dotychczasowy pociąg IC Banach, który jeździł na trasie Przemyśl – Sandomierz – Warszawa, zastąpi TLK Witos, który pojedzie w dłuższej relacji Przemyśl – Sandomierz – Warszawa – Bydgoszcz. Tym samym Podkarpacie zyska nowe bezpośrednie połączenie z Bydgoszczą.

Natomiast TLK Wetlina pojedzie w relacji Zagórz – Rzeszów – Lublin – Warszawa – Poznań. Dodatkowo do składu TLK Pogórze relacji Przemyśl – Kraków – Katowice – Wrocław włączona zostanie nowa grupa wagonów z Zagórza. Dzięki tym połączeniom PKP Intercity ponownie będzie obsługiwać Jasło, Krosno, Sanok i Zagórz własnymi pociągami.

Wśród nowości w rozkładzie jest też pociąg TLK Bursztyn relacji Przemyśl – Kołobrzeg. Natomiast pociąg TLK Małopolska, który w obecnym rozkładzie jeździ z Gdyni do Przemyśla, od niedzieli zamiast do województwa podkarpackiego, pojedzie do Zakopanego i Krynicy-Zdroju. W zamian za to z Podkarpacia do Krakowa i Warszawy będzie kursował pociąg TLK Lubomirski relacji Przemyśl-Warszawa.

Trasę zmieni również pociąg TLK (dawniej IC) Matejko, który pojedzie w relacji Przemyśl – Kraków – Katowice – Bielsko-Biała, zamiast dotychczasowej Przemyśl-Świnoujście. Będzie można dojechać nim do Krakowa na godz. 8.00 rano, a z Krakowa wyjechać do Przemyśla po godz. 16.00.

Zmieni się również końcówka trasy jeżdżącego z Przemyśla składu IC Siemiradzki. Pociąg z Wrocławia pojedzie do Jeleniej Góry zamiast do Poznania, jak dotychczas.

PKP Intercity poinformowało, że obowiązujący od niedzieli rozkład jazdy uwzględnia zmiany związane z modernizacją linii kolejowych, w szczególności trwającego remontu węzła rzeszowskiego.

Szczegółowe informacje o nowym rozkładzie jazdy są dostępne na stronie internetowej www.intercity.pl lub poprzez infolinię.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl