fot. strazgraniczna.pl

Podkarpackie: Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego członka przemytniczej grupy przestępczej

41-letniego Ukraińca poszukiwanego przez służby niemieckie Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej towary z Bliskiego Wschodu.

Jak poinformowała rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, mjr Elżbieta Pikor, poszukiwanego obywatela Ukrainy zatrzymano w poniedziałek w Korczowej, w czasie odprawy granicznej na wjazd do Polski.

„W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyzna jest w zainteresowaniu niemieckiego wymiaru sprawiedliwości. Tamtejsze służby wydały za nim ENA z wnioskiem o aresztowanie i przekazanie w ramach ekstradycji” – przekazała mjr Elżbieta Pikor.

Dodała, że mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem na dużą skalę towarów z krajów Bliskiego Wschodu oraz wprowadzaniem ich na rynek europejski.

„Działalność grupy spowodowała straty wielu milionów euro dla budżetu Niemiec. Za popełnione przestępstwa cudzoziemcowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności” – powiedziała rzecznik BiOSG.

O dalszym losie cudzoziemca zdecyduje sąd.

Z danych przekazanych przez mjr Elżbietę Pikor wynika, że od początku 2021 roku podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali 180 osób poszukiwanych przez polski oraz zagraniczne wymiary sprawiedliwości.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl