Pod projektem „W obronie chrześcijan” podpisało się już 70 tys. osób

Michał Wójcik, minister w Kancelarii Premiera RP, poinformował, że Solidarna Polska zebrała już 70 tysięcy podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą zwiększającą ochronę chrześcijan i osób wierzących w Polsce. Polityk wskazał, że zmiany są potrzebne, bo obecne regulacje karne nie są przejrzyste.

Projekt, o którym mowa, zakłada zmiany w Kodeksie karnym mające zapewnić ochronę miejscom kultu religijnego, duchownym i wiernym. Chodzi o zapobieganie profanacjom, dewastacjom czy aktom zakłóceń nabożeństw. [czytaj więcej]

https://twitter.com/marcinwarchol/status/1546887108505264133

Zbiórka pod inicjatywą trwa ponad miesiąc i cieszy się dużym zainteresowaniem. Pod projektem podpisało się już 70 tysięcy osób, najwięcej w województwie podkarpackim – przekazał minister Michał Wójcik.

– Na Podkarpaciu zebraliśmy dużo podpisów – mniej więcej 15 tysięcy. Akcja nabiera tempa. Myślę, że przed zakończeniem terminu, a mamy trzy miesiące na zbieranie podpisów, ta wymagana liczba, czyli 100 tysięcy podpisów, zostanie zebrana. Ludzie reagują bardzo pozytywnie. Korzystając z okazji, chciałbym bardzo podziękować wszystkim słuchaczom Radia Maryja. Mieliśmy okazję spotkać się między innymi na Jasnej Górze. Bardzo wielu słuchaczy Radia Maryja poparło wówczas naszą akcję. Mam nadzieję, że zbierzemy znacznie więcej niż 100 tysięcy podpisów – ocenił Michał Wójcik.  

https://twitter.com/mwojcik_/status/1556731037677395974

Wskazał, że zmiany są potrzebne, bo obecne regulacje karne nie są przejrzyste i jasne, co powoduje, że trudno pociągnąć do odpowiedzialności osoby np. zakłócające Msze święte.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl