fot. PAP/Piotr Nowak

Ponad 75. tys. podpisów pod inicjatywą „W obronie wolności chrześcijan”

Już ponad 75 tys. osób podpisało się pod inicjatywą „W obronie wolności chrześcijan” – poinformowali politycy Solidarnej Polski, którzy wyszli z propozycją wniesienia do Sejmu projektu zmiany w Kodeksie karnym.

Propozycja miałaby przewidywać karanie publicznego lżenia, wyszydzania Kościoła oraz związku wyznaniowego. Ma to być odpowiedź na przypadki ataków na miejsca kultu religijnego i agresji wobec chrześcijan.

Europoseł Beata Kempa na konferencji prasowej w Koszalinie podkreśliła, że projekt zmienia filozofię dochodzenia do winy sprawcy. Ma liczyć się sam fakt dokonania szkodliwego czynu bez względu na intencje.

– Akty wandalizmu powinny być potępione i prawo powinno w tej materii mieć charakter jasny, zrozumiały, odstraszający, a dochodzenie powinno być bardzo krótkie i zdecydowane, również jeśli chodzi o kwestie dotyczące dochodzenia w sferze psychologicznej. Dowodzenie dzisiaj przez sąd czy przez prokuraturę, czy ktoś to robił złośliwie – jeśli zniszczył, czy robił to w sposób uporczywy – zniszczył i liczy się fakt zniszczenia. Sprofanował – liczy się fakt sprofanowania. Zelżył – liczy się fakt zelżenia. Przerwał modlitwę, jakiekolwiek by one nie były, w jakiejkolwiek świątyni, jakiegokolwiek wyznania – to znaczy, że przerwał, że miał taki zamiar. To jest oczywiste. Nie możemy na to pozwolić – mówiła Beata Kempa.        

Aby projekt mógł zostać skierowany do Sejmu, potrzeba minimum 100 tys. podpisów.

Solidarna Polska powołała Komitet obywatelski „W obronie wolności chrześcijan”  w drugiej połowie czerwca. 8 lipca ruszyła zbiórka pod projektem nowelizacji Kodeksu karnego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl