Pod Moskwą rozbił się myśliwiec Su-27, nie żyje pilot

Pod Moskwą rozbił się w czwartek myśliwiec Su-27 należący do rosyjskich sił powietrznych; pilot zginął – poinformowało ministerstwo obrony Rosji. Według źródła agencji TASS maszyna należała do zespołu akrobacji lotniczej „Russkije Witiazi”.

Źródło dodało, że samolot rozbił się w pobliżu wsi Muranowo. Informatorzy rosyjskiej agencji przekazali, że jako podstawowe wersje przyczyn katastrofy są rozpatrywane błąd w pilotażu i awaria silnika.

Maszyna spadła na zalesionym terenie, gdzie nie ma domów mieszkalnych. Nie odnotowano wybuchu.

Elitarna grupa pilotażowa „Russkije Witiazi” („Rosyjscy Witezie”) powstała w kwietniu 1991 roku. Jej samoloty pomalowane są w barwy flagi państwowej Rosji.

W 2009 roku dwa Su-27 należące do tej grupy zderzyły się w powietrzu nad lotniskiem Ramienskoje, 40 kilometrów na południowy wschód od Moskwy. Piloci zdążyli się katapultować, jednak jeden z nich nie przeżył katastrofy. Kolizja miała miejsce podczas ćwiczebnego lotu „Rosyjskich Witezi” z inną słynną grupą wyższego pilotażu – „Striżi” („Jerzyki”).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl