fot. pixabay.com

Norwegia zwiększa ochronę granicy z Federacją Rosyjską

Rząd Norwegii zwiększa ochronę granicy z Rosją. Norweskie władze nie wykluczają nawet jej całkowitego zamknięcia.

Po ogłoszeniu przez Władimira Putina mobilizacji wojskowej, liczba osób przekraczających granicę Rosji z Norwegią drastycznie wzrosła. Granicę w ciągu doby próbuje przekroczyć około 400 osób.

„Mobilizacja wojskowa w Rosji i ewentualny zakaz podróżowania rosyjskich obywateli zwiększa ryzyko nielegalnych przekroczeń granicy norwesko-rosyjskiej” – wskazała Emilie Enger Mehl, minister sprawiedliwości i zarządzania kryzysowego Norwegii.

Polityk dodała, że w razie potrzeby Norwegia zamknie przejście graniczne z Rosją. W piątek na granicę zostały skierowane dodatkowe służby, które wzmocnią ochronę granicy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl