Poczta Polska wprowadza specjalne godziny obsługi tylko dla osób powyżej 65. roku życia

Poczta Polska wprowadza specjalne godziny obsługi tylko dla osób powyżej 65. roku życia. Godziny dla seniorów będą obowiązywać od poniedziałku do piątku miedzy 10.00 a 12.00 W przypadku placówek otwieranych o godz. 11.00 seniorzy będą obsługiwani do 12.00.

Poczta informuje także, że wypłata rent i emerytur będzie odbywać się na niezmienionych zasadach. Warto mieć jednak własny długopis, a w razie złego samopoczucia poprosić listonosza o zostawienie pieniędzy pod drzwiami.

Rzecznik prasowy Poczty Polskiej Justyna Siwek wyjaśnia, że przekazy pieniężne dla osób objętych kwarantanną będą wypłacane w specjalny sposób.

– Gotówka będzie odliczona i zapakowana do koperty. Ta koperta, po zamknięciu, będzie dostarczona przez listonosza, który pozostawi kopertę przed mieszkaniem osoby objętej kwarantanna, a sam wycofa się na bezpieczną odległość, oczekując na odbiór koperty przez klienta. Specjalna procedura dotyczy wyłącznie osób, które przebywają na kwarantannie, natomiast wszyscy pozostali emeryci i renciści otrzymują pieniądze w dotychczasowy sposób – wskazuje Rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Rzecznik przypomina, że ze względów bezpieczeństwa przy okienku pocztowym może przebywać tylko jedna osoba.

Konieczne jest zachowanie odstępu, bliższy kontakt jest możliwy na wyraźną prośbę pracownika. Poczta Polska apeluje również, by korzystać z bezgotówkowych płatności.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl